09.11.2015, 08:57, Stáří: 8 r.

Díky exkurzím můžete fakultu ještě lépe poznat

Autor: Martina Šaradínová

Ilustrační foto: Martina Šaradínová

Pro studenty, zaměstnance i seniory přírodovědecké fakulty jsou určeny exkurze po jednotlivých pracovištích. Zájemci si budou moci prohlédnout katedry v budovách na Envelopě i v areálu v Holici. První exkurze se uskuteční 12. listopadu a ve vyhrazených termínech budou pokračovat do 26. listopadu.

„Exkurze vznikly z podnětu studentského spolku Pospol. Obraceli se na něj totiž studenti, kteří projevili zájem seznámit se s prostředím i jiných kateder, než na kterých studují. Proto jsme se rozhodli jim vyhovět a nabídku rozšířili i pro naše zaměstnance a seniory,“ uvedla vedoucí oddělení vnějších a vnitřních vztahů Dagmar Petrželová.

Jako první provedou zájemce po svých katedrách chemici. Ve středu 18. listopadu návštěvníky přivítají vědecká centra v Holici, tedy Centrum regionu Haná a Regionální centrum pokročilých technologií a materiálů. Již o den později bude možné zavítat na katedry zoologie, geoinformatiky, geologie, rozvojových studií a geografie.  Následně se 24. listopadu štafety ujmou matematici a v dalších dnech je budou následovat fyzici a biologické katedry. Přesný rozpis exkurzí je ZDE. Přihlášky lze zasílat na pospol@upol.cz.

Pokud se exkurze osvědčí, vedení fakulty zvažuje nabídnout exkurze i zájemcům z jiných fakult.