Tyto stránky jsou zastaralé a nepředstavují aktuální webovou prezentaci Univerzity Palackého.
Pokud jste sem zabloudili omylem, aktuální web je https://www.upol.cz/.
Portál  |  STAG  |  e-mail
English
Univerzita Palackého
11.03.2016, 13:29, Stáří: 5 r.

Cyrilometodějská teologická fakulta zve na Dobročinný bleší trh

Autor: OK

Olomouc (11. března 2016) – Levně nakoupit, udělat radost sobě nebo druhým a zároveň přispět na dobrou věc mohou návštěvníci Dobročinného blešího trhu, který ve dnech 17. a 18. března pořádá Cyrilometodějská teologická fakulta Univerzity Palackého. Množství rozmanitých věcí za rozumnou cenu a s vysokou přidanou hodnotou najdou v její hlavní budově na Univerzitní ulici vždy od 10 do 18 hodin. Výtěžek podpoří olomoucké neziskové organizace Pamatováček a Středisko svaté Alžběty.

Bude určitě co nabídnout. Zájemci mohou nakoupit zejména oblečení, módní a bytové doplňky, knihy, hry, hračky i nádobí, vše v čistém a použitelném stavu,“ uvedla členka studentského organizačního týmu Eva Ohnisková. Návštěvníci také levně pořídí například zánovní lyže, téměř nenošené pánské obleky, školní batohy, gramofonové desky, záclony, čajové soupravy nebo třeba žehličku. „Nejkrásnější jsou podle mého názoru staré stolní hodiny, přesně takové, jaké má moje babička v obýváku,“ doplnila Eva Ohnisková.

Výtěžek získaný z prodeje doplní dražba vybraných předmětů připravená na čtvrtek 17. března od 14 hodin. Jako jedno z hlavních lákadel do ní studenti zařadili snídani s děkanem fakulty Peterem Tavelem.

Organizátoři by pro každého z adresátů podpory rádi vybrali minimálně dvacet tisíc. „Pamatováček za získané peníze vybuduje zastínění venkovních prostor, kam v létě praží slunce. Středisko svaté Alžběty je použije na nákup kompenzačních pomůcek,“ upřesnila Kateřina Hamplová, pod jejímž vedením studenti akci připravují.

Dobročinný bleší trh pořádá fakulta už podruhé. Při loňské premiéře nakoupili lidé zboží za více než 80 tisíc korun. Peníze byly věnovány na podporu Hospice na Svatém Kopečku, který za ně pořídil pomůcky k lůžkům svých nevyléčitelně nemocných pacientů.

 

Kontaktní osoby:

Kateřina Hamplová
Cyrilometodějská teologická fakulta Univerzity Palackého | Institut sociálního zdraví
E: katerina.hamplova@upol.cz | T: 585 637 391 | M: 775 115 446

Eva Ohnisková
Cyrilometodějská teologická fakulta Univerzity Palackého | studentka oboru Charitativní a sociální práce
E: eva.ohniskova@oushi.upol.czAktuální zpravodajství a publicistiku z Univerzity Palackého najdete na stránkách Žurnálu Online.

Zpravodajství z UP
Vědecko-výzkumná centraVyhledávání studijních oborů na UPAbsolventi UP

Calendar of Events now only on Palacký University's  new webpages

Aktuální konference, kongresy a sympozia na UP
Stránka aktualizována: 04. 04. 2011, Daniel Agnew