03.09.2010, 10:49, Stáří: 14 r.

Čtení a autogramiáda Eriky Bezdíčkové

Centrum judaistických studií FF UP, Židovská obec Olomouc a Café ´87 pořádají v rámci Dnů Židovské kultury Olomouc 2010 besedu

Dlouhé mlčení Eriky Bezdíčkové

Čtvrtek 7. října 2010 v 17 hodin, Muzeum umění Olomouc, Café ´87

Erika Bezdíčková, jedna ze šesti hrdinek dokumentu Olgy Sommerové Sedm světel, bude číst ze své knížky vzpomínek Moje dlouhé mlčení.

Po besedě s autorkou následuje autogramiáda.

„Erika patří k lidem, kteří se stali terčem nenávisti obou po sobě následujících totalitních režimů. Mnozí političtí oponenti, odbojáři a intelektuálové či Židé prošli vězením i koncentračními tábory obou zločinných ideologií, nacismu i komunismu.

Jednou mi Erika řekla, že doba po návratu byla horší než sama Osvětim. Možná tehdy zhasínala naděje, že znovu nalezne domov, která jí dodávala sílu za dráty tábora i na pochodu smrti.  Nacismus vzal Erice matku a otce, komunismus jí na čas vzal syna, práci a naději.“

Z předmluvy Olgy Sommerové ke knize Moje dlouhé mlčení