08.09.2012, 08:53, Stáří: 12 r.

Co děti nejvíce potřebují? Psychologové budou hledat odpověď

Autor: Milada Hronová

Ilustrační foto: Marek Otava

Dvě stovky psychologů se sjedou do Olomouce na konferenci Psychologické dny. Mezi hlavní hosty patří Jaroslav Šturma, ředitel Dětského centra Paprsek. Ve středu 12. září bude od desíti hodin dopoledne hovořit na téma: Co děti nejvíce potřebují. Aktuální zamyšlení významného dětského klinického a poradenského psychologa a psychoterapeuta je určeno široké veřejnosti.

Do Olomouce se chystá řada odborníků, kteří budou reflektovat dění v české a slovenské psychologii. Od středy do pátku se hodlají v prostorách právnické fakulty věnovat především náhradní rodinné péči, dopravní psychologii, stárnutí a stáří.

„Podporujeme tímto setkáním rozvoj psychologie, jejích jednotlivých oborů i celoživotní vzdělávání psychologů. Považujeme totiž za důležité, aby o sobě psychologové vzájemně věděli, protože i psychologové se specializují na konkrétní témata a nejsou odborníky na vše, jak to někdy mylně vypadá,“ uvedla Jindřiška Kotrlová, tajemnice Českomoravské psychologické společnosti.

Program třicátého ročníku konference Psychologické dny obsahuje jedenáct paralelních sekcí, plenární přednášky, workshopy, panelovou diskusi a posterové sekce. Širší veřejnosti je otevřena také sekce Aktuální náhradní rodinná péče. „Vzhledem k aktuální legislativě jde o zvláště významné téma,“ podotkla Kotrlová. Společně s dalšími odborníky se mu bude věnovat profesorka Jarmila Koluchová.

Neméně důležitá bude sekce zaměřená na dopravní psychologii, o níž se aktuálně hovoří v souvislosti s psychologickým vyšetřováním řidičů. Kvalitně obsazena je i sekce Psychologie stárnutí a stáří.

Konferenci pořádá Českomoravská psychologická společnost spolu s Katedrou psychologie Filozofické fakulty Univerzity Palackého a Slovenskou psychologickou společností. V pořádání se česká a slovenská strana každoročně střídají.