26.05.2016, 08:23, Stáří: 8 r.

Bulharská profesorka přednášela studentům o arbitrážích

Autor: Eva Hrudníková

Část návštěvy strávila profesorka Polya Goleva ve fakultní knihovně.
Foto: Eva Hrudníková

Setkat se s kolegy z oboru, přednášet studentům, ale i rešerše v knihovně stihla během své návštěvy bulharská profesorka Polya Goleva. Na olomouckou právnickou fakultu přijela z univerzity v Plovdivu v rámci programu Erasmus. Její týdenní návštěvu připravily zahraniční oddělení fakulty a katedra jazyků.

„Do Olomouce jsem se vydala na pracovní cestu na základě doporučení svých kolegů z Institutu práva při Bulharské akademii věd. Jsem tu poprvé a jsem nadšená. Z fakulty i města,“ řekla Polya Goleva, která přes dvacet let působí jako rozhodce arbitráží. Právě o arbitrážích a svých zkušenostech z praxe přednášela olomouckým studentům.

Olomoucká právnická fakulta spolupracuje s Plovdiv University Paisii Hilendarski dlouhodobě. Nyní se chystá do Bulharska vyslat studenta.