12.11.2010, 10:08, Stáří: 14 r.

Biozelenina a ovoce jako zaměstnanecký bonus

Autor: -pb-

Od poloviny listopadu letošního roku se na Filozofické fakultě UP rozbíhá systém pravidelných dodávek biozeleniny a ovoce. Každý týden tak budou moci zaměstnanci a studenti odebírat čerstvé, většinou lokální produkty v biokvalitě. Cílem je umožnit prostřednictvím hromadné objednávky dostupnost zdravých a ekologických potravin, stejně jako podpořit tuzemskou zemědělskou výrobu, především pak její environmentálně prospěšné trendy. „I když se jedná jen o drobný zaměstnanecký bonus, zapadá do naší představy společenské zodpovědnosti, který hodláme rozvíjet více cestami,“ vysvětluje děkan FF doc. Jiří Lach.

Jelikož se ani po několika měsících komunikace nepodařilo vzbudit zájem zemědělců na Hané, je dodavatelem farma Biozelenina Velehrad ze Slovácka. „Rádi bychom díky tomuto nápadu přiměli zdejší producenty k větší aktivitě v oblasti, která je v řadě měst již naprostou samozřejmostí,“ dodává proděkan dr. Petr Bilík.

Systém dodávek je otevřený všem zaměstnancům a studentům Univerzity Palackého a členům Bioklubu Hnutí Duha, v případě volných kapacit budou skrze webové stránky www.biozelenina.eu nabídnuty i dalším obyvatelům Olomouce.
Na projektu spolupracuje FF UP s Hnutím Duha Olomouc.