22.02.2012, 07:31, Stáří: 12 r.

Akademické dny Univerzity Palackého

Autor: Ondřej Martínek

ilustrační foto Marek Otava

Akademické dny Univerzity Palackého jsou tradiční oslavou výročí znovuobnovení olomoucké univerzity, od kterého uplyne v letošním roce 66 let. V rámci Akademických dnů UP se každoročně koná Reprezentační ples UP, připraven je ale také další doprovodný program, který je určen jak akademické obci, tak široké veřejnosti.

pondělí 20. 2. 2012
DARUJ KREV S REKTOREM UP
Transfuzní oddělení Fakultní nemocnice Olomouc | 08.00 hod.
Akce propagující dobrovolné dárcovství krve v čele s rektorem univerzity. Rektor UP prof. Miroslav Mašláň a další členové vedení UP, studenti i zaměstnanci UP již podruhé dobrovolně darují krev na Transfuzním oddělení Fakultní nemocnice Olomouc. Všichni zájemci z řad akademické obce se mohou hlásit na ondrej.martinek@upol.cz do 15. února. Přijďte darovat krev také! Akci pořádá UP ve spolupráci s o. s. Pomáháme pomáhat.

úterý 21. 2. 2012
ZVONY OLOMOUCKÝCH KOSTELŮ

Olomoucké kostely a chrámy | 15.00 hod.
Ve tři hodiny se rozezvučí zvony olomouckých kostelů (sv. Mořice, sv. Michala, sv. Václava, Panny Marie Sněžné). Již tradičně připomenou, že 21. února 1946 touto dobou zvěstovaly Olomoučanům, že byl před několika minutami přijat zákon o obnovení olomoucké univerzity, a naplnil se tak sen jejich předchůdců o univerzitním městě Olomouc.

GAETANO DONIZETTI: NÁPOJ LÁSKY
Moravské divadlo Olomouc | 19.00 hod.
Úsměvná operní komedie patřící k slibným žánrům opery buffa (komické opery). V italském znění s titulky, délka představení: 2,5 hod. Více na www.moravskedivadlo.cz/opera-a-opereta/repertoar/napoj-lasky/?s=detail

středa 22. 2. 2012
FISCHEROVSKÁ PŘEDNÁŠKA:

prof. Ing. Pavel Hobza, DrSc. – Kovalentní a nekovalentní interakce v přírodních vědách
Aula Přírodovědecké fakulty UP |11.00 hod.
Přednáška k poctě J. L. Fischera, k jejímuž přednesení vybrala univerzitní komise významného českého vědce z oboru fyzikální chemie prof. Pavla Hobzu, mj. též nositele ocenění Česká hlava za rok 2008.
Více o přednáškách k poctě J. L. Fischera

čtvrtek 23. 2. 2012
OCENĚNÍ AUTORŮ MONOGRAFIÍ, MIMOŘÁDNÝCH PUBLIKAČNÍCH POČINŮ A STUDENTŮ UP

Aula Právnické fakulty UP | 14.00 hod.
Rektor UP na tradičním slavnostním ceremoniálu ocení autory monografií, mimořádných publikačních počinů a úspěšné studenty UP. Slavnostní akt s audiovizuálním doprovodem, za osobní účasti oceněných zaměstnanců a studentů UP.

pátek 24. 2. 2012
6. KARTOGRAFICKÝ DEN V OLOMOUCI – KARTOGRAFIE A KRAJINA

Aula, tř. Svobody 26 | 09.30 hod.
Výroční seminář o moderním pojetí tematického mapování v geovědných oborech na téma Kartografie a krajina.

SCHOLA LUDUS
Centrum praktických dovedností, Dětská klinika FNOL | 09.00 –14.00 hod.
Jednotlivé ústavy Fakulty zdravotnických věd UP představí všem zájemcům svou činnost v duchu motta „schola ludus“. Účastníci si tak hravou formou budou moci vyzkoušet práci s výukovými pomůckami či materiály.

sobota 25. 2. 2012
REPREZENTAČNÍ PLES UNIVERZITY PALACKÉHO

Regionální centrum Olomouc | 19.30 hod. | vstupné 450 Kč, pro studenty 350 Kč
Reprezentační ples Univerzity Palackého s TOP Bandem a sólisty v hlavním sále a cimbálovou muzikou Strážničan v Atriu. Na programu je také předtančení a ukázky společenských tanců. Vrcholem večera bude koncertní vystoupení Martina Chodúra. Večerem provází Pavel Hekela. Vstupenky v prodeji od 8. února 2012 v Konferenčním servisu UP, Biskupské nám. 1, tel. 585 631 053.

Změna programu vyhrazena.
Na všechny akce je vstup zdarma, není-li uvedeno jinak.

Bližší informace:
Bc. Ondřej Martínek