02.12.2015, 14:58, Stáří: 4 r.

Advent „provoněl“ také univerzitní obchod UPoint

Autor: OK

Olomouc (2. 12. 2015) – Vánoční balíčky s novoročenkou, zpívání koled s univerzitním sborem Ateneo či dílnička pro děti – to jsou jen některé z řady akcí, které před Vánocemi odstartovaly v Informačním centru a obchodě Univerzity Palackého v Olomouci v domě U Černého psa na Horním náměstí.

„Každé pondělí v 16:30 hodin si mohou lidé přijít před obchůdek zazpívat známé vánoční koledy s univerzitním sborem Ateneo, zpěvníčky jsou na místě k dispozici,“ zmínila jednu ze sympatických předvánočních akcí obchodu jeho vedoucí Lenka Matoušková.

Výhodné balíčky, dětská dílna, pomoc potřebným

UPoint v čase adventu nabízí cenově výhodné balíčky s novoročenkou 2016 či k nákupu nad 100 korun vánoční pohlednici zdarma. Nakupující mají možnost zabalit si zakoupené zboží do speciálního univerzitního balicího papíru.

Každý všední den od pondělí 14. do středy 23. prosince probíhá v prostorách UPointu od 15:00 do 17:00 hodin dětská dílna, kam může se svými ratolestmi zavítat široká veřejnost.

UPoint nezapomíná ani na pomoc potřebným, a proto jeho představitelé prodávají punč ve stánku Dobrého místa pro život na Horním náměstí v době od 10 do 16 hodin. Konkrétní termíny prodeje a další potřebné informace naleznete na http://upoint.upol.cz/.

Co je to UPoint?

Informační centrum Univerzity Palackého, obchod, čítárna i komunitní místo – to vše zahrnuje UPoint. Naleznete zde autorskou módní kolekci, kvalitní upomínkové předměty, knihy z univerzitního vydavatelství, ale i informace o univerzitě. Přestože univerzita v Olomouci vlastní několik desítek budov, v centru města paradoxně vidět nebyla. To se změnilo v polovině dubna 2015, kdy bylo informační centrum v domě U Černého psa na Horním náměstí otevřeno veřejnosti. Informační a prodejní servis zajišťují studenti univerzity. Studenti a absolventi UP jsou podepsáni také za částí sortimentu, ať už se jedná o návrhy módní kolekce UniWearCity nebo o design některých upomínkových předmětů. Prostory UPointu nejsou určeny jen akademické obci, sloužit mají také široké veřejnosti. Návštěvníci i turisté zde najdou bezdrátové připojení k internetu nebo možnost posedět v příjemném prostředí nad kávou z lokální pražírny Kodó.

Kontaktní osoba:

Lenka Matoušková | vedoucí prodejny