Indoor cycling

Venue: Halls of residence, tř. 17. listopadu 


1) Co je to INDOORCYCLING?

Indoorcyling je energeticky účinné skupinové cvičení  - jízda na stacionárních kolech, které v sobě spojuje hudbu, motivaci a představivost spolu s fyzickými a psychickými prvky sportovního tréninku. Toto cvičení je určeno pro lidi každého věku a všech úrovní zdatnosti.
Při lekci budujete nenásilnou formou svou fyzičku a pročistíte mysl! Indoorcycling Vám pomůžete tvarovat Vaši postavu.
Indoorcycling je vhodný pro samostatné skupiny sportovců i nesportovců nebo také jako doplňkový specializovaný program v rámci např. zimní přípravy sportovců.

2) Rozdíl mezi SPINNINGEM a INDOORCYCLINGEM?


Není skoro žádný. Jedná se pouze o obchodní označení. V každém případě se jedná o jízdu na stacionárním kole. Na internetu lze najít krásný, vše vyjadřující popis:
„Pro ty z Vás, kteří se nemůžete rozhodnout, jestli zvolit cycling nebo spinning, bych řekl, že je to asi jedno. Spinning i cycling jsou fajn, namakáte se stejně a radost z té dřiny je jak z cyclingu tak ze spinningu stejná :-)” (http://spinning.tai-ji-quan.cz/).

3) Co s sebou? Co na sebe?

Nejlepší oblečení na indoorcycling jsou krátké kalhoty a tričko nebo tílko z lehkého materiálu. Berete-li si kalhoty s dlouhými nohavicemi, je lepší, jsou-li dole upnuté, jinak se může stát, že se Vám budou zachytávat o kliky šlapek. Vhodnou  obuví jsou čisté boty na cvičení, botasky, tenisky nebo cyklistické tretry s SPD nášlapy.

 S sebou PITÍ!!!, doporučuji 1l na hodinu a ručník na utírání potu během hodiny.

4) SPD nebo normální boty?

Na našich kolech je možno jet i v cyklistických tretrách s SPD nášlapy, tak i v normálních botaskách, které upevníte do klipsen. Jdete-li na indoorcycling poprvé, instruktor Vám ovládání a správné nastavení vysvětlí.

5) Jak lekce probíhá?

Lekce na našem indoorcyclingu trvají hodinu – během této hodiny stihnete s instruktorem – krátký úvod (pro nováčky představení indoorcyclingu, nastavení kola, styl jízdy atd.), rozehřátí, hlavní část hodiny (kopečky, rovinky), zklidňující výjezd a na závěr strečing.
Styl hlavní části je koncipován dle instruktora – jak náročná hodina bude, jaký podíl hodiny se jede ze sedla, kolik kopců… Záleží též na složení skupiny a individuální domluvě – řešte s instruktorem.

6)Jaký je rozdíl mezi permanentkou a bodovou vstupenkou?

Permanentka je vstupenka na celý semestr (případně na 2 semestry), kdy si na začátku vyberete konkrétní hodinu, kterou chcete každý týden navštěvovat a tudíž zde máte rezervované místo. Tento druh vstupenky je na jméno a číslo ISIC karty, tudíž ji můžete využívat pouze Vy.
Ceny semestrálních permanentek na školní rok 2015/2016:
- semestrální permanentka  na 1 lekci týdně  - 600Kč (jedna hodina vychází na 50Kč)
- semestrální permanentka na 2 lekce týdně - 1000Kč

Bodová vstupenka je vstupenka s 10 respektive 5 vstupů, kterou můžete volně využít během semestru na kteroukoli Vámi vybranou hodinu a tento druh vstupenky je přenosný, tzn., že není na jméno a můžete si ji půjčovat s kamarády, kolegy, rodiči, spolubydlícími… Na začátku každé lekce Vám instruktor jedno políčko proškrtne.
Ovšem je nutno mít na paměti, že přednost na hodinách mají klienti, kteří vlastní permanentku. O zbylá volná kola se mohou podělit studenti s bodovými permanentkami. Přijde-li více studentů než je kol, musíte se mezi sebou lidsky domluvit,kdo zůstane a kdo odejde. Zatím není v provozu žádný rezervační systém, který by Vám na velmi žádané hodiny zajistil místo.
Ceny bodových vstupenek na školní rok 2015/2016:
bodová vstupenka na 10 vstupy – 600Kč

- bodová vstupenka na 5 vstupů – 275Kč

7) Kde lze zakoupit permanentky? Je možno přijít na lekci a koupit si vstupenku tam?

Permanentky na začátku semestru je možno zakoupit v kanceláři Akademik sport centra – na hale UP, vedle Otto sportu. Úřední hodiny a dny, kdy se permanentky prodávají jsou vypsány na začátku každého semestru na webových stránkách Akademik sport centra www.akademikolomouc.cz.
Po ukončení prodeje v kanceláři je možno permanentku pořídit přímo v Akademik sport centru (nízká budova za sportovní halou UP) u Babety Vaňkové.
Přímo na hodině si můžete zakoupit u instruktora bodovou vstupenku na 5 či 10 vstupů. Prosím, v tomto případě přijďte včas a mějte připravenu adekvátní finanční částku.
Vstupné pouze na 1 lekci bohužel není možno prodávat!!!!

8) Kde nás najdete a jak se na indoorcycling dostat, když nebydlím na kolejích 17. listopadu?

Indoorcyclingová místnost se nachází v suterénu kolejí 17. listopadu. Vejdete hlavním vchodem z ulice 17. listopadu do budovy, dáte se doprava a pak po schodech dolů. Cesta je značena šipkami.
Hlavní dveře mají zvenku kouli, tudíž musíte počkat, až Vás nějaký procházející student pustí dovnitř nebo si pro Vás zhruba 10 minut před začátkem lekce přijde instruktor. Ve večerních hodinách sedí na recepci vedle vchodu paní, kterou také  můžete požádat o otevření dveří.

V případě dalších dotazů či nejasností se můžete obracet na Petru Gottwaldovou, email: petra.gottwaldova@upol.cz

Nahoru

ECTS Diploma SupplementSummer School of Slavonic LanguagesOnline preparatory courses for Medicine or DentistryInternational Student GuideStudy programmes in foreign languagesAlumni Reunion 2016
Aktuální konference, kongresy a sympozia na UP
Last update: 25. 02. 2016, Tomáš Valenta