23.09.2009, 07:21, Stáří: 15 r.

Běh s Klokanem opět v Olomouci

Autor: Tomáš Chalupa

Pokud si rádi zaběháte nebo chcete svým ratolestem zpříjemnit víkendový program, máte skvělou příležitost. Na čtvrtý ročník tradičního běžeckého závodu s názvem Běh s Klokanem zvou všechny malé i velké atlety Přírodovědecká fakulta a Pedagogická fakulta UP, olomoucká pobočka Jednoty českých matematiků a fyziků a Centrum grafických papírů. Závodu, který se koná v sobotu 26. září, se mohou účastnit běžci opravdu všech věkových kategorií i běžeckých kvalit.

Start a zároveň cíl závodu je poblíž restaurace U Travise, kde bude od 8:00 hod. probíhat registrace účastníků. Samotné závody začínají od 10:00 hod, start dospělých je naplánován na 12:00 hod. Délky jednotlivých tratí se liší podle věkové kategorie závodníků. Nejkratší trať pro běžce v předškolním věku je dlouhá 200 metrů, naopak dospělí mohou změřit své síly na trati dlouhé 9,5 km (muži) respektive 7 km (ženy), která vede podél Mlýnského potoka a kolem přírodního koupaliště Poděbrady. Výsledky závodu žactva budou zařazeny do Běžeckého poháru dětí a mládeže Olomouckého kraje 2009, výsledky dospělých pak do Velké ceny vytrvalců Olomouckého kraje 2009. Na nejrychlejší běžce z řad studentů UP a zaměstnanců UP čekají speciální ceny, ale zkrátka rozhodně nepřijdou ani vítězové ostatních závodů.

Kromě samotného závodění čeká na všechny účastníky doprovodný program. Děti si mohou vyzkoušet, jak jim půjde skládání nejrůznějších hlavolamů, nebo si zaskákat v pytlích. Na všechny pak čeká občerstvení včetně steaků a také vystoupení hudební skupiny 3+1.

Startovné činí 30 Kč pro závodníky v kategorii žactvo a 80 Kč pro dospělé.

Zprávu zpracovalo oddělení komunikace UP

Bližší informace podá:

Kontakt:

Doc. RNDr. Josef Molnár, CSc.

PhDr. Rostislav Hladký

proděkan Přírodovědecké fakulty UP pro studijní, sociální a pedagogické záležitosti

kancléř a tiskový mluvčí UP

Katedra algebry a geometrie